Zobacz również

Jak montuje się gonty bitumiczne?

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Gonty bitumiczne to interesująca alternatywa dla innych metod pokrywania dachów – przede wszystkim są tanie, trwałe, a także wyglądają estetycznie. Wprawdzie w Polsce nie są tak powszechnie stosowane, to jednak można kupić je u nas w szerokim wyborze. Jak prowadzi się montaż tego rodzaju materiału?
Oprócz wymienionych wyżej zalet gontów bitumicznych trzeba dodać do nich również łatwy montaż. Gonty oferowane są elementach o szerokości około 1 metra oraz wysokości około 31 centymetrów, dlatego też można dzięki nim uzyskać powierzchnię efektywnego krycia około 3 metrów kwadratowych. Są one również łatwe w ewentualnym przycinaniu, co znacznie przyspiesza prace.
Temperatura przy montażu gontów bitumicznych
Podobnie jak w przypadku montażu innego rodzaju materiałów, także i gonty bitumiczne należy układać w określonej temperaturze. Optymalna to 20-25 stopni Celsjusza, minimalna to z kolei 6 stopni Celsjusza. Gontów nie powinno układać się przy opadach atmosferycznych i podczas silnych wiatrów.
Podłoże pod gonty bitumiczne
Gonty układa się na pełnym poszyciu, które powinno zostać zabezpieczone asfaltową papą podkładową, najlepiej z welonem szklanym. Do przymocowania gontów bitumicznych stosuje się deskowanie pełne – deski powinny być zabezpieczone środkami ogniochronnymi oraz grzybobójczymi i układane w taki sposób, aby miejsca połączeń na długości wypadły na krokwiach. Stosuje się również płyty OSB.
Montaż gontów do podłoża
Pasy gontów bitumicznych należy przybijać gwoździami papowymi ocynkowanymi do podłoża zgodnie z zaleceniem producenta. W przypadku pochylenia od 50 do 70 stopni stosuje się dodatkowe gwoździe w górnej części pasa.
Jeżeli również interesują cię gonty bitumiczne Warszawa jest miastem, gdzie można zarówno je kupić, jak i także znaleźć firmę, która profesjonalnie wykona pokrycie dachowe z ich wykorzystaniem. Najlepiej prace powierzyć ekspertom w tej dziedzinie, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie. Adresy ekip i sklepów oferujących gonty bitumiczne można znaleźć już teraz przez internet.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy