Zobacz również

Ekskluzywna biała farba do drewna

Dodano: 2017-08-30 Przez: admin


 
Do czego konkretnie jest wykorzystywana biała farba do drewna? Dlaczego decydujemy się na farby białe do mebli a nie innego koloru? Jaki jest cel osiągnięty po pomalowaniu mebli na biało? Zobacz sam/a.
 
Malowanie białą farbą do drewna mebli, podłóg, jak również wszelakich drewnianych elementów jest na dzień dzisiejszy bardzo nowoczesnym rozwiązaniem nawiązującym do stylu prowansalskiego i rustykalnego. Białe stoły i krzesła, filary podtrzymujące sufity, kredensy w kuchniach. Czyste, zadbane, eleganckie i przestrzenne pomieszczenia, które zostały zaprojektowane w jednym z charakterystycznych styli tj. prowansalski, to rozwiązanie dla wszystkich osób, jakie doceniają ten sposób wykończenia wnętrz. Malowanie farbą tj. biała farba do drewna, przeznaczona do powierzchni drewnianych nie jest trudnym zadaniem, o ile dobrze przygotowujemy malowaną powierzchnię. Oczywiście malując zniszczone, stare meble, jak również takie, które pod wpływem użytkowania się podniszczyły, choć nie mają dziesiątek lat, warto jest najpierw  oczyścić, wyrównać drewnianą powierzchnię, aby położyć na nią zakupioną wcześniej białą farbę.
 
Przygotowanie drewna pod malowanie białą farbą
Po przygotowaniu, podszlifowaniu, przytarciu wszelakich niedoskonałości drewna, warto jest powierzchnię odtłuścić. Zanim rozpoczniemy malowanie, warto również zdjąć wszelkie elementy, które mają nie być malowane białą farbą. Jeżeli drewno zostało pokryte wcześniej farbą lub lakierem, a pewnie właśnie tak jest należy go zmatowić.
 
Od czego zacząć malowanie mebli?
Rozpoczynając końcowy, a zarazem finalny etap malowania, czyli pokrycie farbą drewna, warto jest rozpocząć malowanie od najbardziej ukrytych miejsc. Co to oznacza? Przede wszystkim to, żeby rozpocząć malowanie od wnęk, od miejsc trudno dostępnych, w tym również szuflad, drzwiczek, półek, wnęk. Biała farba do drewna w zależności od jakości jest w stanie pokryć w dużej części meble już po pierwszym malowaniu. Jednak powtórne malowanie zazwyczaj daje gwarancję lepszego efektu wizualnego.
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy